2 akcja profilaktyczna „BADAMY NIE TYLKO MAMY”

25 maja – kolejna 2 akcja profilaktyczna „BADAMY NIE TYLKO MAMY”, zainicjowana przez Federację Stowarzyszeń Amazonki, a przeprowadzona przez nasze stowarzyszenie na terenie Tarnobrzega.

W sobotę, 25 maja o godz. 12.oo na Placu Bartosza Głowackiego amazonki w towarzystwie zaprzyjaźnionych instytucji spotkały się z kobietami, wspierając tym samym nasze wydarzenie.

Byli z nami : Pani Marzanna Kochowska i personel z Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej, który wykonywał podstawowe badania, typu saturacja, ciśnienie, cukier, Pani Beata Grzywacz autorka książek „Tarnobrzeskie Kobiety”, właścicielka firmy „Pasja i Ty” oraz przedstawicielka firmy Aloe Vera – z możliwością zakupu książki i produktów aloesowych, Pani Barbara Owczarska niezależna konsultantka firmy MARY KAY która doradzała jak dbać oswoją skórę, jak dobierać kosmetyki, przedstawicielki tarnobrzeskiego SANEPIDU z programem dot. chorób zakaźnych oraz Pani Justyna Uchańska z kolejną współtowarzyszącą naszemu wydarzeniu „smaczną”  akcją „Lemoniada dla sąsiada”.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Było dużo rozmów z kobietami w różnym przedziale wiekowym, wskazówek gdzie, kiedy zrobić badania profilaktyczne i jak badać swoje piersi. Był również pokaz badania piersi na fantomie. Rozdawałyśmy ulotki dotyczące samobadania piersi i ulotki informacyjne naszego stowarzyszenia, przypinałyśmy różowe wstążeczki. Dziękuję wszystkim którzy poświęcili swój czas na bycie z nami w tym dniu, za zaangażowanie, za wsparcie.

Serdeczne podziękowania dla Tarnobrzeskiego Centrum Seniora i UM.