Wiosna budzi się…

Mamy już marzec, miesiąc zodiakalnych Ryb, miesiąc, który kojarzy się każdemu z pierwszym dniem wiosny.

A jak wiosna, to świeży powiew powietrza, pierwsze kwiatki w ogródku, cieplej, słoneczniej, wszystko to co dodaje człowiekowi radości i chęci aby zabrać się do pracy.

I my, pełną parą ruszyłyśmy „w teren” z naszą akcja profilaktyczną „Badaj się nie daj się”.
Tym razem, 6 marca, gościłyśmy w Zespole Szkół nr 3 im. gen Władysława Sikorskiego w Tarnobrzegu, dawna „Budowlanka”.
Jak zwykle towarzyszyła nam, amazonkom, zaprzyjaźniona i współpracująca z nami, Pani Anna Karaś, kiedyś pielęgniarka oddziału chemioterapii tarnobrzeskiego szpitala.
Była więc prelekcja dotycząca ważnej rzeczy jakim jest samobadania piersi, pokaz i nauka jak je wykonać.
Pani Ania przekazała istotne informacje dotyczące tematu, a więc kiedy? gdzie? dlaczego? po co? jak się badać?, młodzież otrzymała ulotki z instruktarzem poprawnie wykonać samobadanie.
Ja(Krystyna Prosowska) przedstawiłam działalność naszego Stowarzyszenia, opowiadając o tym jak działamy i pomagamy amazonkom i ludziom dotkniętym choroba nowotworową.

Razem z nami były również Panie przedstawicielki z Sanepidu, które przekazały młodzieży ważne informacje dotyczące chorób zakaźnych, oraz różnych form otyłości.

Dziękujemy bardzo Panu Rafałowi Sawicki, dyrektorowi Zespołu Szkół nr 3 w Tarnobrzegu oraz Paniom: Iwonie Ćwik i Joannie Pawlik-Marek, za zorganizowanie spotkania i umożliwienie kontaktu z młodzieżą.