Święta Agata – nasza Patronka.

Święta Agata – święto obchodzone 5 lutego, jest ważnym wydarzeniem nie tylko na Sycylii i w innych regionach Włoch ale również i w Polsce.

Święta Agata dziewica, a właściwie jej męczeństwo i okrucieństwo którego doświadczyła podczas uwięzienia, sprawiło, że stała się patronką Sycylii, matek karmiących  i osób cierpiących na choroby piersi, zawodów związanych z ogniem: ludwisarzy, złotników, kominiarzy. Wiąże się ono również z tradycją poświęcenia chleba, soli i wody, rzeczy które mają wg kościoła katolickiego chronić ludzi przed różnymi niebezpieczeństwami.

Dlatego też co roku na początku lutego składamy świętej Agacie, na mszy, podziękowania za nasze zdrowie, za upór z jakim dążymy aby być zdrowym, za silną wolę.
Święcimy dary…

W tym roku, tak jak i w ubiegłych latach, świętowały z nami amazonki ze Stalowej Woli, Sandomierza, Mielca i zaproszeni goście: członkowie honorowi i wspierający Pani Barbara Kłeczek, Pani Kazimiera Kałamucka, Pani Marzanna Kochowska Naczelna Pielęgniarka i Pani Ewa Marek, Oddziałowa oddziału chirurgii i onkologii z tarnobrzeskiego szpitala, oraz Pan Piotr Błaszkiewicz, Prezes Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Pomocy Chorym Na Przewlekłą Białaczkę Szpikową, Oddział w Tarnobrzegu.

Po duchowym przeżyciu, udaliśmy się na  spotkanie gdzie przy słodkich smakołykach i herbatce, omawialiśmy wspólne akcje, wyjazdy i inne wydarzenia które nas czekają w tym roku.