Wrzesień – Jubileusz i inne wydarzenia.

Wrzesień –  w tym miesiącu, od 1016 września, w Poznaniu odbył się kolejny plener wyjazdowy, realizowany w ramach projektu pn. „Artystyczny świat amazonek”, w którym brały udział nasze koleżanki, Michasia i Krysia.

Zajęcia/warsztaty były prowadzone w 4 dziedzinach: malarstwo, biżuteria, decoupage i florystyka. Podczas tego zjazdu był również bardzo uroczyście obchodzony jubileusz 30-lecia Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”, na którym odczytano list gratulacyjny od Ambasadorki kobiet z rakiem piersi Pani Agaty Kornhauser-Dudy. Były życzenia, szampan i smakowity tort.

 

29 września, w Klubie Seniora w Chmielowie odbyło się jak co roku, spotkanie mieszkańców i zaproszonych gości, w tym i nas amazonek, na dorocznym święcie ziemniaka. Była zabawa, śpiewy no i oczywiście „król wieczoru”, czyli ziemniak w różnej postaci w towarzystwie innych smakołyków.

 

Również w tym dniu 29/09 w  Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim, odbył się wernisaż pn. „Obrazy liśćmi malowane”, naszej koleżanki Albiny Róg, z okazji 60 wystawy florografów.   Piękne obrazy wykonane z liści, kwiatów i innych elementów roślinnych można było podziwiać przez kilka tygodni. Program wernisażu wzbogaciły występy muzyczne Urszuli Wilczyńskiej i czytane wiersze w wykonaniu Marcina Raś.