Łódź – ziemia obiecana, dawniej i dzisiaj

Jak co roku staramy się, poza naszymi „obowiązkami statutowymi”, znaleźć chwilę na integrację, wspólne spędzenie czasu. Taką okazją jest wspólny wyjazd połączony ze zwiedzaniem ciekawych, historycznych miejsc.

W tym roku odwiedziłyśmy Łódź. Dwudniowa, impreza wyjazdowa, pn. „Łódź – ziemia obiecana, dawniej i dzisiaj”, odbyła się w dniach 01-02.09.br.

Plan naszej wycieczki był bardzo duży, ale zuch dziewczyny! dały radę. W pierwszy dzień zwiedzałyśmy Muzeum Sztuki – Pałac Herbsta, następnie odbyłyśmy spacer najbardziej znaną ulicą w kraju, a jednocześnie najdłuższym polskim deptakiem czyli ulicą Piotrkowską. Odwiedziłyśmy również łódzki Pasaż Róży, niewielkie choć bardzo wyjątkowe podwórko, które jest wyłożone milionami malutkich lusterek o nieregularnych kształtach. Następnym punktem naszego zwiedzania był „Łódzki Luwr” czyli Pałac Izraela Poznańskiego, jego przepiękne wnętrza. W drugim dniu naszego wypadu odwiedziłyśmy Orientarium łódzkie. Jest to niesamowite miejsce, najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej, gdzie można zgromadzone tam zwierzęta oglądać z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej i z góry. Na obszarze – porównywanym do 10 boisk piłkarskich, zgromadzono 35 gatunków zwierząt lądowych oraz 180 gatunków ryb. Piękna sprawa, piękne otoczenie, niesamowite wrażenia. Dopisała nam również piękna, słoneczna pogoda.
Musimy taką zamówić na przyszły rok, a w przyszłym roku może Warszawa i Zamek Królewski…