Grudzień – ostatni miesiąc roku, kolejnego roku.

Grudzień – ostatni miesiąc roku, kolejnego roku. Wielu z nas się smuci, że za chwilę będziemy o rok starsi ale i wielu się cieszy bo, „ z nowym rokiem – nowym krokiem”. Ale zanim ten nowy nadejdzie jakoś trzeba a może raczej wypada tak trochę się zastanowić na tym co było, powspominać wspólnie spędzony czas, „przegadać” sprawy niedogadane.

Takie właśnie spotkanie członkiń Stowarzyszenia Amazonek „Pomocna Dłoń” w Tarnobrzegu odbyło się 4 grudnia w Restauracji-Pizzeri Italiana. Przy uroczystym obiedzie podsumowałyśmy kolejny rok naszej działalności, wspominałyśmy czas spędzony na wyjazdach rehabilitacyjno-turystycznych, zaplanowałyśmy kilka działań na kolejny rok. A ponieważ to już czas przedświąteczny, to i Mikołaj o nas nie zapomniał i nas odwiedził. Zaskoczenie i radość zagościły na twarzach amazonek, bo jak Mikołaj, to i prezenty. Choć niewielkie i symboliczne to sprawiły radość uczestniczkom. Spotkania nasze to nie tylko relaks, to również pogadanki lub wykłady na „poważniejsze” tematy. Tym razem był to wykład nt. „Profilaktyki demencji” który poprowadziła Michalina Grabska.

Z nadzieją, że w przyszłym roku będzie lepiej i spokojniej, życząc sobie wzajemnie dużo zdrowia i sił aby pokonywać trudności rozeszłyśmy się do swoich domów.