Sandomierz meleksem

Jak mówią… cudze chwalicie, swego nie znacie… A tuż za miedzą a właściwie raczej za rzeką Wisłą, stoi gród Sandomierzem zwany.

W środę, 18 sierpnia z grupą tarnobrzeskich amazonek odwiedziłyśmy Sandomierz. Była to wycieczka, w dwóch bardzo wygodnych, wyposażonych w audio-przewodniki, meleksach. W trakcie zwiedzania odwiedziłyśmy najpiękniejsze zakątki i zobaczyłyśmy najważniejsze zabytki Sandomierza., takie jak np. Bramę Opatowską, Rynek z Ratuszem, Bazylikę Katedralną, Kościół Św. Jakuba, Ucho Igielne… Odwiedziłyśmy także bulwary nad Wisłą. Zrobiłyśmy sobie również spacer malowniczym Wąwozem królowej Jadwigi, był rozkoszą nie tylko dla naszych oczu ale i dla zmysłów.

Oczywiście były fotki.
Naszą wycieczkę zakończyłyśmy spotkaniem z przedstawicielkami sandomierskich amazonek, które razem z nami wysłuchały prelekcji nt. wczesnego rozpoznawania udaru mózgu, w przygotowaniu i wykonaniu naszej koleżanki Michaliny Grabskiej. Uwiecznieniem spotkania była pizza w urokliwej Pizzeri Zielony Domek w Sandomierzu.
Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy na wspólne zwiedzanie Pałacu Tarnowskich w Dzikowie, obecnie dzielnicy Tarnobrzega.