20 –lecie Stowarzyszenia Amazonek „Pomocna Dłoń” w Tarnobrzegu

Dnia  5 lutego 2020 roku Nasze Stowarzyszenie obchodziło Jubileusz 20-lecia swojej działalności w dzień patronki Amazonek św. Agaty. Świętowanie rozpoczęło się Jubileuszową Mszą Św. W kościele MBNP na Serbinowie. Ksiądz Jan Biedroń wygłosił piękną i pełną wzruszeń homilię skierowaną do wszystkich Amazonek.

Tradycyjnie odbyło się poświęcenie chleba, soli i wody. Pod koniec mszy odbyło się zawierzenie Amazonek Matce Boskiej Nieustającej Pomocy. Akt Zawierzenia przeczytała Asia Paczkowska, a Wotum przekazała prezes Stowarzyszenia Krystyna Prosowska.

Dalsza część uroczystości odbyła się w restauracji „Kameleon” w Tarnobrzegu. Część oficjalną otworzyła prezes Stowarzyszenia kol. Krystyna Prosowska. Po powitaniu gości przedstawiła krótką historię Stowarzyszenia, które powstało w 2000 roku z inicjatywy osób zainteresowanych losem kobiet zmagających się z chorobą nowotworową piersi. Głównym celem naszej działalności jest wzajemne wspieranie się w walce z chorobą i rehabilitacja. Szerzymy też wiedzę na temat profilaktyki raka piersi wśród młodzieży i dorosłych kobiet.

Razem z nami świętowali zaproszeni goście: prezydent Tarnobrzega pan Dariusz Bożek, ks. Maciej Chrabin z parafii MBNP na Serbinowie, przedstawiciele personelu medycznego i zaprzyjaźnionych z nami stowarzyszeń koleżanki Amazonki ze Stalowej Woli, Mielca i Sandomierza.

Miłym wydarzeniem uroczystości było wręczenie odznaczeń i podziękowań za aktywną działalność  na rzecz Stowarzyszenia.

Bursztynowy Łuk Amazonki otrzymały koleżanki:

Michalina Grabska, Cecylia Teresa Sneka, oraz Zygmunt Bogacz –wieloletni przyjaciel wspierający działalność Amazonek.

Srebrny Łuk Amazonki duży otrzymały : Marianna Jesionek i Cecylia Krupa.

Srebrny Łuk Amazonki mały otrzymały: Albina Róg, Krystyna Kuś, Teresa Robutka i Marta Piechota.

Podziękowanie za działalność w Stowarzyszeniu otrzymała Anna Chwałek.

Szczególne podziękowanie za owocną i długoletnią działalność na stanowisku prezesa otrzymała Anna Pietryka.

Po części oficjalnej nastąpił poczęstunek i część rozrywkowa, którą uświetnił zespół muzyczny Basia i Artur.

Obchody 20-lecia Naszego Stowarzyszenia opisała redakcja Echa Dnia i transmitowała Lokalna Telewizja Tarnobrzeg.