Impreza turystyczno – kulturalna pod nazwą „Lublin – Majdanek”

Dnia 16 listopada 2019 r. odbyła się Impreza turystyczno – kulturalna pod nazwą „Lublin – Majdanek” zorganizowana przez Stowarzyszenie Amazonek „Pomocna Dłoń” w Tarnobrzegu, współfinansowana ze środków PFRON.
Z Tarnobrzega wyruszyłyśmy o godz. 6:30 do Lublina. Tam spotkałyśmy się z przewodnikiem z którym udałyśmy się na Majdanek, gdzie zwiedziłyśmy niemiecki obóz koncentracyjny. Z Majdanka pojechałyśmy do Kozłówki by zwiedzić zespół pałacowo – parkowy rodziny Zamoyskich:
Zwiedziłyśmy:
1. Wnętrza Placowe z oryginalnym wystrojem z przełomu XIX – XX wieku.
2. Kaplicę zaprojektowaną na wzór kaplicy Królewskiej w Wersalu oraz znajdujący się przy kaplicy pokój Ks. Stefana Wyszyńskiego w którym mieszkał w latach 1940 – 1941 r.

Po zwiedzeniu Muzeum w Kozłówce udałyśmy się znów do Lublina. Wraz z przewodnikiem zwiedziłyśmy Stare Miasto z brama Grodzką, Rynek z Ratuszem i Kamienicami oraz Bramę Krakowską. W barze „Piotruś Pan” zjadłyśmy pyszny obiad i krótkim odpoczynku dalsze zwiedzanie pięknego Lublina a zwłaszcza Obiekty KUL-u z pomnikiem Papieża Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego . Zwiedzałyśmy także Centrum Kultury Lubelskiej i budynek Teatru Starego. O godz. 16:30 pożegnanie z przewodnikiem i wyruszyłyśmy w drogę powrotną do Tarnobrzega .

Zorganizowana impreza przyczyniła się do zintegrowania osób niepełnosprawnych z miasta Tarnobrzega, nawiązanie przyjaźni , poznanie historii i zabytków naszej Ojczyzny a także regionalnych zwyczajów .

Relacje z imprezy turystyczno – kulturalnej opisała Michalina Grabska.