„Blisko, daleko – Razem”

Ogólnopolska integracja kobiet po chorobie nowotworowej raka piersi w Częstochowie .

Co roku pierwsza sobota października jest szczególnym dniem dla kobiet  z choroba nowotworową raka piersi. Właśnie piątego października odbyła się XXII  Pielgrzymka Amazonek na Jasną Górę, którą zorganizowało Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki.

„Chcemy dotknąć Jezusa „ tak brzmiało motto  tegorocznej pielgrzymki. Oczekiwanym punktem spotkania  było przejście Amazonek Aleją H Sienkiewicza pod Szczyt Jasnogórski i symboliczne złożenie kwiatów przy pomniku M Boskiej. Na błoniach Jasnogórskich wyrosło tysiące słoneczników trzymane w dłoniach Amazonek. Te słoneczniki symbolizują radość, empatię i życzliwość.

O godz. 11 rozpoczęła się Msza Św. której przewodniczył biskup Antoni Długosz długoletni przyjaciel Amazonek. W Homilii mówił o zbawczym sensie cierpienia. Dodawał otuchy, że  w trudnych  chwilach, w chorobie, w bólu, osamotnieniu, lęku o jutro Jezus pochyla się  nad każdym człowiekiem  i nikogo nie opuszcza, kto go usilnie pragnie.

Tradycyjnie po Akcie Zawierzenia Amazonek Matce Bożej przekazano przechodnią statuetkę im. Anny Stefańczyk.  

Pielgrzymka – spotkanie to inna forma terapii. Jest manifestacją radości , wzajemnego wsparcia. Spotkałyśmy się aby podziękować Matce Bożej za wszystkie otrzymane łaski i wypraszać o dalszą opiekę.

Dziękujemy Częstochowskim Amazonkom za profesjonalnie przygotowanie dwudniowego spotkania modlitewno- integracyjnego.

Zadanie współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Tarnobrzega.

Anna Pietryka