Amazonka ochotniczką, wolontariuszką

Motto:

„Nie liczy się, co robimy, ani ile robimy,
lecz to, ile miłości wkładamy w działanie”

którym kierowały się w tym roku ochotniczki.

W dniu pierwszego grudnia 2018 r. wolontariuszki – ochotniczki stowarzyszenia spotkały się na uroczystej kolacji, aby podsumować całoroczną pracę wolontarystyczną. Praca Ochotniczek – to najważniejszy element naszego stowarzyszenia którego celem jest pomoc kobietom z chorobą nowotworową raka piersi.

Zadaniem podejmowanym przez Ochotniczki są wizyty w szpitalach, w których są leczone kobiety mające rozpoznanie raka piersi. Podczas tych spotkań wolontariuszki rozmawiają z pacjentkami oraz przekazują informatory z podstawowymi informacjami niezbędnymi na początku drogi dążącej do zdrowia. Ponadto pełnią dyżury przy telefonie zaufania w Saloniku „Pomocna Amazonka” dla nie zrzeszonych Amazonek i ich bliskich Wolontariuszki włączają się w akcje profilaktyki raka piersi skierowane do społeczeństwa mające za zadanie podniesienie wiedzy społecznej i świadomości zdrowotnej osób dorosłych i młodzieży. Amazonki zanim stały się ochotniczkami przeszły szkolenie, podczas którego poznały najważniejsze informacje.

Podczas uroczystej kolacji Prezes Stowarzyszenia podziękowała Ochotniczkom za wypełnianie misji i celów stowarzyszenia, poświęcając swój wolny czas. Złożyła życzenia, aby dalsze działania na polu woluntarystycznym dostarczały jak najwięcej wewnętrznej satysfakcji, a radość tych, którym pomagacie niech motywuje do dalszego działania. Wszystkie grzeczne amazonki zostały przez św. Mikołaja drobnym upominkami .

Wieczór uświetniły nasze koleżanki Teresa, Ania i Michalina – kabaretowym występem p/t Lokomotywa.

Napisała Anna Pietryka