XX Jubileuszowa Pielgrzymka Amazonek na Jasną Górę

7  Października 2017 r.  to dzień w którym kolejny raz wyruszyliśmy na pielgrzymkę do naszej Matki Pani i Królowej na Jasną Górę. W autokarze modliliśmy się na różańcu polecając intencje swoje, naszych bliskich a także tych koleżanek, które nie mogły z nami jechać. Śpiewając Maryjne pieśni (bo kto śpiewa dwa razy się modli) szczęśliwie dotarłyśmy do Częstochowy.

Na Jasnej Górze, jak co roku, Ojciec Przeor Paulinów, uroczyście witał nas i wszystkie kluby, zrzeszonych kobiet po chorobie nowotworowej piersi, z kraju i z zagranicy- Niemiec, Słowacji i Czech, które przybyły na Jubileuszową 20-tą Ogólnopolską  Pielgrzymkę.  W Uroczystej Mszy Św. celebrowanej przez ks. bp. Antoniego Długosza uczestniczyli również, Prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonek, pani Krystyna Wechmann, pani Elżbieta Markowska-Prezes Klubu Amazonek z Częstochowy-Organizator Pielgrzymki, Przedstawiciele Służby Zdrowia, Parlamentu, Władz Rządowych, Samorządowych oraz bliscy i przyjaciele Amazonek. Na wstępie Ks. Bp odczytał ”Słowa Wielkiej Miłości” zawarte w liście od Papieża Franciszka skierowane do kobiet po chorobie nowotworowej piersi. W homilii którą wygłosił ks. bp. Antoni Długosz powiedział „że patrząc na nas widzi najpiękniejszą Koronę jaką Matka Boska otrzymuje na 300 lecie Swojej Koronacji, widzę w Was najcenniejsze diamenty-perły bo przecież Wy poprzez trud i wysiłek życia a szczególnie doświadczenia choroby cierpiąc dajecie najpiękniejszy wyraz miłości do naszej Matki. powiedział- Jesteście najdroższą i najcenniejszą Koroną Matki Bożej Częstochowskiej i za to Wam z całego serca dziękuję. .Powiedział również, abyśmy chciały  przez swoje cierpienie i życie, zawsze być najcenniejszymi perłami w Koronie Maryi, być blisko  NIEJ – MATKI. Po zakończonej Eucharystii odbył się jeszcze jak ks. bp. określił „taniec z gwiazdami „ z  Jego udziałem, co zakończyło się gromkimi brawami..Nasze Stowarzyszenie po Mszy Św. uczestniczyło w rozważaniu Drogi Krzyżowej Pana Jezusa, po czym każda z nas udała się, na osobistą modlitwę przed Obraz Matki Bożej, zawierzając Maryi swoje skryte w sercu intencje. Żegnając  śpiewem Maryję wyruszyliśmy w drogę powrotną., Zatrzymując się w pobliskiej  restauracji  zjedliśmy smaczny obiad  z deserkiem po czym ruszyłyśmy dalej do domu, a że było sporo kilometrów do domu był czas na śpiew pieśni i piosenek, nie koniecznie religijnych, ponieważ jechały z nami październikowe solenizantki. Na zakończenie  podziękowałyśmy naszej Pani Prezes Annie Pietryka za trud i serce włożone w organizację Pielgrzymki życząc sobie nawzajem zdrowia i dożycia pielgrzymki za rok!!!!!  Coroczne pielgrzymki a raczej spotkania to manifestacja naszej radości – działają, jak najlepsza pigułka. Pokazujemy, że nasza wspólnota daje nam wsparcie nie tylko sobie nawzajem, ale też daje świadectwo na zewnątrz, że można chorobę leczyć . Jasna Góra to chyba jedyne takie miejsce, gdzie mogą się spotkać wszystkie kluby.

Wrażenia opisała Marta Piechota