Wyjazdowe spotkanie członkiń stowarzyszenia w dniu 2017-06-07

Nasze stowarzyszenie skupia kobiety z chorobą nowotworową  z terenu powiatu tarnobrzeskiego. Kobiety po mastektomii zostają okaleczone fizycznie i psychicznie, to podwójna niepełnosprawność. Brak piersi poza ograniczeniami fizycznymi powoduje złe samopoczucie psychiczne, wstyd, wyzwala niechęć, apatię i wycofanie z życia społecznego. Wszystko to sprzyja powstawaniu depresji, zamykania się w sobie i rozmyślaniu o swojej chorobie i niepełnosprawności. Osoby te  potrzebują wsparcia, kontaktu z drugim człowiekiem, a także miłego spędzenia czasu. W środowisku przyjaznym i wesołym zapominają o swojej niepełnosprawności, chorobie, samotności, czują się potrzebnymi. Wystarczy ich tylko zachęcić, zorganizować odpowiedni rodzaj zajęć i wypełnić wolny czas.

Aby złagodzić te negatywne skutki choroby nowotworowej zorganizowałyśmy wyjazdowe spotkanie nad jeziorem tarnobrzeskim p/n „pożegnanie wiosny – powitanie lata”.

W ramach tego spotkania odbył się rejs żeglarski żaglówką po jeziorze  zapełniony amazonkami w letnich kapeluszach i wiosenno- letnich ubraniach. Zachwycone rejsem spotkały się w restauracji Tawerna na wspólnej kolacji.  W trakcie tych spotkań integracyjnych każda, choć na chwilę mogła zapomnieć o swojej chorobie i samotności.

Dziękujemy stowarzyszeniu „Kotwica” za umożliwienie żeglowania po tarnobrzeskim jeziorze.