Wycieczka do Muzeum dnia 14 listopada 2016 r.

Członkinie Stowarzyszenia i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w dniu 14 listopada zwiedziły   Muzeum  Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie zostało założone w 2012 roku przez właściciela Firmy Biliński – Janusza Bilińskiego, który od lat zajmuje się produkcją ręcznie malowanych ozdób choinkowych. Tuż przed samym wejściem czekał na nas przewodnik który opowiedział  historię powstania muzeum oraz oprowadził  po muzeum pokazując zgromadzone skarby i setki  prześlicznych eksponatów. Mogliśmy oglądnąć pokaz dmuchania bombki oraz proces prześlicznie malowanych bombek  (dekorowane przez pracowników bombki) w dziale dekoratywni.  Wśród tysięcy eksponatów można podziwiać bombki  z początków  wyrobów bombek w Polsce.   Niesamowite były dekoracje świąteczne charakterystyczne  różnych stylów. Świąteczny zawrót głowy mieniący się różnymi kształtami i kolorami.  Niezapomniane wrażenia było samodzielne malowanie bombki, którą po wysuszeniu  w piecu mogliśmy zabrać na pamiątkę.
Uczestnicy wycieczki zamówili wcześniej przygotowywane  bombki z imieniem.  Zwiedzanie muzeum przyniosło nam wiele radości.

Podziękowania dla Firmy przewozowej Marek Słonina za bezpłatny przywóz i dowóz uczestników wycieczki – Dziękujemy.