Warsztaty edukacyjne „Dąż do sprawności i kieruj się rozsądkiem”.

20 listopada 2015 r. grono Amazonek oraz osoby starsze z terenu miasta Tarnobrzega uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Stowarzyszenie przy współfinansowaniu ze środków Urzędu miasta Tarnobrzega. Warsztaty te realizowane były w sali widowiskowej Środowiskowego Domu Kultury przy TSM Tarnobrzeg.

Celem warsztatów było przekazanie wiedzy i uświadomienie osób niepełnosprawnych przed zagrożeniem ze strony oszustów, naciągaczy oraz udzielanie pierwszej pomocy przy zasłabnięciach i omdleniach.

Pani Beata Jędrzejewska Wrona – rzecznik Komendy Miejskiej Policji omówiła i uczuliła nas jak postępować z oszustami, naciągaczami czy kradzieżą dokumentów itp. Podała wiele przykładów osób z naszego terenu, które zostały oszukane czy okradzione.

Kolejnym prelegentem był pan Piotr Dul – ratownik medyczny. Obejrzałyśmy prezentację multimedialną omówioną przez ratownika a także pokaz na modelu udzielania pierwszej pomocy przy omdleniu i zasłabnięciu.

Przedstawicielki firmy „Medorto” zaprezentowały pokaz protez, peruk i środków do ich pielęgnacji. Uświadomiły nam jak ważna jest rehabilitacja kobiet po mastektomii. Urządziły konkurs z nagrodami ufundowanymi przez firmę „Medorto”.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Barbara Zych – Doradca Prezydenta d/s zdrowia.

Na koniec warsztatów częstowałyśmy się pyszną sałatką, ciastem, herbatą i kawą.