Międzynarodowe spotkanie integracyjne Amazonek na Jasnej Górze.

Jak co roku tak i w 2015 uczestniczyłyśmy w XVIII Pielgrzymce do Czarnej Madonny w Częstochowie. W tym spotkaniu brały udział kobiety z całej Polski, ale również delegacje z Czech, Niemiec i Słowacji, by prosić o zdrowie i dziękować za kolejny rok przeżycia.

Integracyjno – modlitewne spotkanie kobiet po mastektomii na Jasnej Górze odbyło się w dniu 3 października 2015 r.

Właśnie tego dnia corocznie około dziesięć tysięcy kobiet doświadczonych chorobą nowotworową raka piersi przybywa do domu Matki Boskiej Częstochowskiej, by dziękować za życie i prosić Ją miłość , o zdrowie na kolejne lata. Jest to wielka manifestacja kobiet – przyjeżdżają amazonki nie tylko z Polski ale również delegacje Słowacji, Czech, a nawet z Niemiec.

Po powitaniu każdego klubu i przejściu z Alei Sienkiewicza na błonia Częstochowskie z zranionych dusz ale radosnych serc zaśpiewano hymn amazonek „ Nie ma rzeczy niemożliwych”.

O godz. 11:00 rozpoczęła się Msza św. na Jasnogórskim Szczycie której przewodniczył bp Antoni Długosz z Częstochowy. Bp Antoni Długosz nazywany przez Amazonki ich wieloletnim przyjacielem, zachęcał do miłości Jezusa w Eucharystii: – „Jeżeli nie będziemy uciekać się do Jezusa w Eucharystii, nie zaradzimy naszej słabości i naszemu cierpieniu”. Kaznodzieja Bp Długosz wskazywał też na rolę wspólnoty w pokonywaniu choroby i cierpienia: W modlitwie amazonkom towarzyszyli parlamentarzyści Ziemi Częstochowskiej, władze miasta i województwa oraz przedstawiciele służby zdrowia.

W okolicznościowym telegramie papież Franciszek wyraził swoją bliskość z tymi, którzy niosą krzyż cierpienia. Ojciec Święty modli się, aby doświadczenie wiary, jakim jest pielgrzymowanie do miejsc świętych, stało się źródłem nowych sił duchowych. Prosi, aby wstawiennictwo Pani Jasnogórskiej, naszej Matki, przysparzało łask Bożych, tak bardzo potrzebnych w radzeniu sobie z trudną sytuacją choroby” – czytamy w liście podpisanym przez Nuncjusza Apostolskiego w Polsce abp. Celestino Migliore.

Na zakończenie mszy czekała nas szczególna niespodzianka – koncert piosenek w wykonaniu bpa A. Długosza. Biskup zaśpiewał dwie piosenki: jedną bardzo wzruszającą ze słowami ks. St. Jasionka do pięknej muzyki Wojciecha  Kilara z filmu „Smuga cienia” . Natomiast druga to „Tango”, które zakończył tańcem z Krystyną Wechmann – Prezeską Federacji Stowarzyszeń Amazonki z Poznania . Przekazał nam i przesłanie. „Kochane Panie, pamiętajcie o tym, że musicie pogodne wychodzić z tej pielgrzymki i mówić wszystkim o tym, że chociaż doświadczamy bolesnych tajemnic naszego życia, jesteśmy radosne radością Jezusa i Matki Bożej.

Podziękowania zebranych kobiet za radosny i budujący koncert wyraziły słonecznikami uniesionymi ku niebu i gromkim okrzykiem dziękujemy. Radości ze spotkania nie było końca. Mimo , że widziałyśmy się tylko przez chwilę, wydarzenie to pozostanie na zawsze w naszej pamięci, a wspólne fotografie będą tego dowodem.

Zadanie współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Tarnobrzega.