Jubileusz XV – lecia działalności Stowarzyszenia Amazonek „Pomocna Dłoń” w Tarnobrzegu.

Czas to wieczne przemijanie tworzący historię życiem pisaną. Jak na taśmie filmowej przeminęło 15 lat naszego istnienia , naszej działalności .Właśnie w dniu 19.09.2015 w Środowiskowym Domu Kultury Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, odbyła się  uroczystość Jubileuszu  XV- lecia Tarnobrzeskiej wspólnoty Amazonek.

Rolę gospodarza pełniła Prezes Stowarzyszenia pani Anna  Pietryka . Swoją obecnością uroczystość zaszczycili posłowie: Pani Renata Butrym i Pan Mirosław Pluta, proboszcz parafii MBN Pomocy w Tarnobrzegu, ks. prałat Michał Józefczyk, współzałożyciel i opiekun duchowy Stowarzyszenia, pani Barbara Zych doradca prezydenta Tarnobrzega ds. zdrowia,  liczni prezesi krajowych i  lokalnych organizacji i fundacji  pacjenckich , lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, sponsorzy i przyjaciele Stowarzyszenia, a najważniejszymi gośćmi były amazonki z Unii Podkarpackiej i Unii Świętokrzyskiej. Po powitaniu gości i odśpiewaniu hymnu tarnobrzeskich Amazonek obejrzeliśmy multimedialną prezentację działalności stowarzyszenia w której podniosłym akcentem było odczytanie imion Amazonek, które odeszły do domu Ojca i złożenie im należnego hołdu.

Wśród  licznych wspomnień, odznaczeń, podziękowań i wyróżnień dla Pani prezes i osób, które zasłużyły się dla idei  ratowania zdrowia i leczenia kobiet –Amazonek, w radosnej i przyjacielskiej atmosferze upłynęło popołudnie i wieczór.

Specjalnym występem pan Jacek Kmuk z Oddziału Najemnego Katana Tarnobrzeg-wraz ze swoją ekipą opowiedzieli o kulturze japońskiej, prezentując kulturę japońską, w tym min – picie herbaty, pokaz strojów i ubiorów japońskich kobiet i samurajów, broń i zwyczaje japońskie, pokaz walk na miecze etc., nie zabrakło specjalnego i wykwintnego menu Wieczór umilał miejscowy zespół muzyczny.